Magamról

Név: Abonyi Rebeka
Született: 1994.07.23. Győr
Munkakör: Tánckari tag
Tánctanulmányok (végzettség):

  • 2013-2009 Fóti Népművészeti szakközép, szakiskola és Gimnázium Néptánc szak
  • 2014-2013 OKJ képzés-néptánc szak – Fót
  • 2019-2015 Magyar Táncművészeti Egyetem – Táncos és Próbavezető szakirány, Néptánc szak

Mestereim

Balla Zoltán, Sík Réka, Piesko Csilla, Farkas Tamás, Farkas Ágnes, Kádár Ignác, Busai Norbert és felesége, Kocsis Enikő, Fitos Dezső, Furik Rita, Juhász Zsolt, Mihályi Gábor, Gyémánt Ádám

Koreográfusok, akikkel volt szerencsém dolgozni:

Furik Rita, Juhász Zsolt, Kádár Ignác „Náci”, Kovács Norbert „Cimbi”, Sikentáncz Szilveszter

Külföldi vendégszereplések:

Németország, Erdély, Ausztria, Felvidék, Csehország, Fehéroroszország


Külföldi kurzusok

  • 2015. Budafoki Dohnányi Zenekar és a Duna Művészegyüttes közös produkciója – MÜPA

  • 2014. Budafoki Dohnányi Zenekar és a Duna Művészegyüttes közös produkciója-Tokaj


Szakmai múlt

  • 2019 Artisstep – VB Production: Franciaországi Turné “Sur la Route des Balkans”
  • 2018- Duna Táncműhely ( Fugátó, Álom Álom , 10. Menyasszony, El nem múló)
  • 2014- Duna Művészegyüttes
  • 2011 Tata Táncegyüttes
  • 2005 – 2011 Kenderke Alapfokú Művészetoktatási Intézmény – Tata
  • 2001 – 2005 Hang – Szín-Tér Művészeti Iskola – Bodajk

Szakmai elismerések

  • 2014. Békéscsabai Bartók Béla Művészeti Szakközép Iskola Országos Tanulmányi Szólótáncverseny, Békéscsaba- V. korcsoport szóló kategória I. helyezés

  • 2014. Tata Város Különdíja „Művészetben elért munkáért”

  • 2013. Fóti Népművészeti Szakközépiskola házi verseny, Fót- női kategória I. helyezés

  • 2013. „Pajta Szólótáncosa” Dunántúli Szólótáncverseny -Takaros cím

  • 2013. Észak-Dunántúli Népművészeti Ki-Mit-Tud, Tatabánya- Néptánc kategória (Szóló) Kiemelt Arany díj

  • 2013. Tata Városa Különdíja „Művészetben elért munkáért”

  • 2012 – 2013. Márton napi Szólótáncverseny, Tata- I. helyezés „ Cifra bojtár”

  • 2012. Fóti Népművészeti Szakközépiskola házi verseny,Fót- női kategória II. helyezés

  • 2009. Fóti Népművészeti Szakközépiskola Országos Tanulmányi Szólótáncverseny, Fót- I. korcsoport páros kategória III. helyezés

  • 2009 – 2011. Márton napi Szólótáncverseny, Tata- II. helyezés

  • 2008. Márton napi Szólótáncverseny, Tata- III. helyezés

  • 2007. Márton napi Szólótáncverseny, Tata- II. helyezés

  • 2006. Regionális Szólótáncverseny, Székesfehérvár- II. korcsoport, II. helyezés

 

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük